কলকাতা উচ্চ ন্য়ায়ালয়ে ৰাজ্যৰ সকলো পূজা পেণ্ডেলত দৰ্শনাৰ্থীসকলক প্ৰৱেশ কৰাত বাধা প্ৰদান কৰে - SANGBAD PRAHARI

Breaking

Responsive Ads Here

October 20, 2020

কলকাতা উচ্চ ন্য়ায়ালয়ে ৰাজ্যৰ সকলো পূজা পেণ্ডেলত দৰ্শনাৰ্থীসকলক প্ৰৱেশ কৰাত বাধা প্ৰদান কৰে

 কলকাতাৰ পূজা পেণ্ডেলসমূহক ‘ন’ এন্ট্ৰী’ জ’ন ঘোষণাৰ নিৰ্দেশ

কলকাতা: কলকাতা উচ্চ ন্য়ায়ালয়ে ৰাজ্যৰ সকলো পূজা পেণ্ডেলত দৰ্শনাৰ্থীসকলক প্ৰৱেশ কৰাত বাধা প্ৰদান কৰে৷ উচ্চ ন্য়ায়ালয়খনে জৰুৰী পৰিস্থিতিত পূজা পতাৰ অনুমতি দিয়াটো অনুমোদিত হয় নে নহয় তাৰ ওপৰত এটা কেছ দাখিল কৰিছে। সেই ক্ষেত্ৰত, উচ্চ আদালতে সোমবাৰে ৰাজ্যৰ সকলো পূজা পেণ্ডেলক ‘ন’ এনট্ৰী জ’ন’ হিচাপে ঘোষণা কৰিবলৈ আদেশ দিয়ে।

আদালতৰ নিৰ্দেশ কেনেদৰে পালন হৈছিল তাৰ হিচাপ লক্ষ্মীপূজাৰ পাছত ৰাজ্যই আদালতক অৱগত কৰিব লাগিব। আদালতে ৰাজ্যৰ ডিজিপি আৰু কলকাতা আৰক্ষী আয়ুক্তক ৫ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত এজাহাৰ দাখিল কৰিবলৈ আদেশ প্ৰদান কৰিছে। অধিবক্তা জেনেৰেল কিশোৰ দত্ত আৰু প্ৰেছিভ উকীল ক্ৰমে বিকাশ ৰঞ্জন ভট্টাচাৰ্যক চৰকাৰে এই গোচৰটো গ্ৰহণ কৰিবলৈ অনুৰোধ কৰিছিল।

দুয়োপক্ষৰ প্ৰশ্নৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰাৰ পাছত আদালতে সৰু আৰু বৃহৎ পূজাস্থলীৰ চাৰিওফালে ৫ৰ পৰা ১০ মিটাৰলৈ বেৰিকেড দিয়াৰ নিৰ্দেশ দিয়ে। ইয়াত ১৫ৰপৰা ২৫ জনতকৈ অধিক লোকক প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিয়া নহ’ব।


No comments:

Post a Comment